Urządzenia fizjoterapeutyczne – aparat ultradźwiękowy

Dowiedz się, gdzie kupić aparaty do ultradźwięków

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców są coraz częściej stosowane przez fizjoterapeutów. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez przyczyny, bo właściwie aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo korzystny wpływ na ludzkie zdrowie. Wykorzystuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do łagodzenia bólu, usprawnienia przepływu limfy oraz zmniejszania napięcia mięśniowego. Powyższe działanie możliwe jest jednak tylko przy użyciu właściwego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat ultradźwiękowego – jak działa?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie stu lat, opiera się na dwóch typach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają zbawienny wpływ na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Z kolei efekty termiczne polegają przede wszystkim na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – blizn, wiązadeł, stawów oraz ścięgien i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku bądź przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny czy przenośny?

Funkcjonują dwa warianty aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie świetnym wyborem dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów albo podejmujących ich w wielu gabinetach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje dużą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – lepszym zakupem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasze dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]