Tytanowe implanty zębowe. Solidna podstawa dla korony

Implanty zębowe to najlepsza metoda na zastąpienie utraconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębów jednakowo dobrze sprawdzają się także w wypadku sporych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one o wiele wygodniejsze od protez, a jeżeli właściwie się o nie zatroszczymy, bez większych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkanaście lat. Tak duża wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich wytworzenia. Z jakich materiałów robi się współczesne implanty zębów?

Implanty zębów – wytwarzane z tytanu

Na samym początku warto wspomnieć, iż implant zęba to jedynie ta część, którą wszczepia się w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Element widoczny to tzw. korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, charakteryzującego się dużą trwałością. Jego ogromną zaletą jest również to, iż nie wchodzi w reakcje z żadną substancją ani nie koroduje – jego stosowanie jest zatem w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, przetrwa kilkanaście lat.

Z jakich materiałów wykonuje się korony implantów zębowych?

Zróżnicowanie surowców, z których wytwarzane są korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębów z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a ponadto nie powoduje reakcji alergicznych. Implantologia oferuje również stosunkowo niedrogie korony metalowe z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą alergiom. Ostateczna budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Ze względu na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane najczęściej w miejsce zębów tylnych.