Soki z buraków i kiszonej kapusty to samo zdrowie!

Jeśli potrzebujesz soku z kiszonej kapusty, koniecznie sprawdź superbutelki.pl.

Artykuły fermentowane po okresie zapomnienia znów wróciły na polskie stoły. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają również nowe, dotychczas mniej znane owoce oraz warzywa. Kiedy mówimy o leczniczych atutach jedzenia poddanego fermentacji nie można nie wspomnieć też o napojach takich jak kwas chlebowy, kefir albo wszelkiego rodzaju soki i zakwasy z kiszonych jarzyn. Zwłaszcza te ostatnie zasługują na uwagę – pozwalają prosto i błyskawicznie wprowadzić do naszego ciała składniki potrzebne dla jego właściwego działania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – jakie składniki w nich znajdziemy?

Sok z kapusty kiszonej to napój zawierający dużo substancji mających korzystny wpływ na nasze zdrowie. Najważniejszym składnikiem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego odpowiadające za przebieg fermentacji. Sok z kapusty, buraków bądź pozostałych kiszonek to także kopalnia witamin. Godna uwagi jest przede wszystkim wysoka zawartość witaminy C – zaledwie pół szklanki tych soków zawiera jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek powinno się również pić ze względu na obecność witaminy E i K, witamin z grupy B oraz duże stężenie soli mineralnych.

Z jakiego powodu należy pić sok z kapusty kiszonej?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, z powodu zawartości bakterii kwasu mlekowego korzystnie wpływa na nasz układ odpornościowy oraz pracę układu pokarmowego. Co więcej nagromadzenie witamin polepsza działalność układu nerwowego, zmniejszają objawy cukrzycy, depresji i szkorbutu, jak również pomagają walczyć z osłabieniem psychicznym i fizycznym. Po kwaszonki winny poza tym sięgnąć osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego, jak np. wrzody dwunastnicy lub niestrawność. Wzmacniają one też apetyt i stanowią ochronę w czasie terapii antybiotykami i pobudzają apetyt.

Nasze dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]