Pozbądź się wad wzroku! Skorzystaj z możliwości korekcji laserowej

Szukasz wiadomości o laserowej korekcji wzroku? Dobrze trafiłeś!

Komfort w codziennych sytuacjach, praca w różnorodnych zawodach oraz możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych – to zaledwie niektóre z powodów, które przekonują pacjentów do wykonania korekty laserowej wzroku. Popularność tej metody w ostatnim czasie bezustannie rośnie, na co wpływ ma na pewno doskonalsza technologia (i będąca jej skutkiem redukcja cen leczenia) oraz niezmiernie małe niebezpieczeństwo możliwych powikłań. Za decyzją o przeprowadzeniu zabiegu korekcji laserowej wzroku przemawiają także kwestie zdrowotne. Wiele badań udowadnia bowiem, że zaniedbane wady wzroku mogą doprowadzić do sporo poważniejszych problemów, ponieważ są czwartą (zaraz po zaćmie, jaskrze i zwyrodnieniu plamki) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią zmaga się co trzeci Europejczyk.

Korekta laserowa wzroku – czy warto?

Korekcja laserowa wzroku wykorzystuje technologię kształtowania rogówki przy użyciu skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez wymodelowanie rogówki w jej środku uzyskuje się imponujące efekty. Unosząc jej środek oraz redukując jej obwód, można natomiast wyeliminować problem hyperopii. Obecnie szeroko rozpowszechnionych typem lasera stosowanego podczas procedur okulistycznych jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie impulsy światła podczerwonego. Umożliwia to przeprowadzenie dokładnego formowania, a przy tym zmniejsza niebezpieczeństwo naruszenia pozostałych elementów rogówki. Za poleceniem tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia sporo argumentów. Kluczowe to z pewnością dokładność, mała inwazyjność, skuteczność, a także prawie nie występujące ryzyko powikłań. Należy napomknąć także o tym, iż zabieg nie musi być przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.

Korekcja laserowa wzroku – są także przeciwwskazania

Zanim zaplanujemy poddanie się leczeniu laserem, warto zdać sobie sprawę z tego, iż w pewnych kazusach lekarz może odmówić jego wykonania. Wśród najpopularniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy w szczególności infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca, schorzenia oczu jak np. zaćma, ciążę i karmienie piersią czy nieukończony 21 roku życia.

Nasze dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]