Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – oddychaj swobodnie

Nie znajdzie się nikt, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie świeżości wywołują jony ujemne tworzące się między innymi w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a także uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, pomyślnie oddziałują na nasze samopoczucie i otoczenie oraz łagodzą nieprzyjemne zapachy.

Jonizator powietrza – czym jest jonizacja??

Jonizacja zachodzi w wyniku oddziaływania intensywnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego albo wydzielania się ogromnej ilości ciepła. Dzisiaj większa część z nas przebywa w otoczeniu setek urządzeń, jak ekrany, kopiarki czy laptopy, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Zdrowe jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, tworzą się poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach gęsto zamieszkałych z każdym rokiem jest coraz mniejsza. Dlatego żeby na powrót poczuć czystą i świeżą atmosferę w domu, należy skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Jonizacja wykorzystywana jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala wychwycić niebezpieczne mikroorganizmy i wirusy, dym z papierosów czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam lepiej wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze fakt, że ujemna jonizacja powietrza zmniejsza poczucie ustawicznego znużenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną, poleca się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w biurach, przychodniach medycznych, instytucjach publicznych czy szkołach, a więc wszędzie tam, gdzie kluczowe jest skupienie się na wykonywanych zadaniach.