Nie każde choroby jamy ustnej możemy wyleczyć zwykłymi metodami. Kiedy są one niewystarczające, ostatnim wyjściem bywa zwykle jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego należy udać się między innymi w przypadku znacznych uszkodzeń zębów, potrzeby wykonania implantów czy mostów, uszkodzeń dziąseł oraz schorzeń tkanek miękkich, takich jak różnego typu narośle lub nowotwory. Jakie metody bywają zatem wykorzystywane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego specjalisty udać się, aby leczenie było były bezbolesne i nie przytrafiły się nam przykre niespodzianki?
Leczenie wykonywane przez chirurga stomatologa
Na pewno najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są usunięcia zębów – również tych znacznie uszkodzonych, wymagających nacięcia tkanek i dłutowania. W przypadku sporych ubytków czy pacjentów po wypadkach potrzebne okazuje się czasem odbudowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również terapią wszelkich schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych wcześniej nowotworów lub narośli – oraz odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.
Chirurg stomatolog – jak znaleźć specjalistę?
Jak nietrudno się domyślić, wybór złego chirurga stomatologa może być źródłem poważnych problemów. Dobrze zatem napisać kilka słów o tym, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami sugerować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najważniejsze jest z pewnością to, aby wykorzystywał on wyłącznie nowoczesne akcesoria oraz, co najistotniejsze, leki znieczulające. Duże znaczenie ma też atmosfera w gabinecie oraz stosunek stomatologa do pacjentów – sporo mówią nam na ten temat komentarze dotychczasowych klientów, a te wyszukamy między innymi w sieci lub w gronie znajomych.