Jakie wady wzroku wyleczysz w klinice okulistycznej?

Kluczowe informacje w temacie korygowania wad wzroku. Przekonaj się!

Zdrowe oczy to gwarancja wysokiego komfortu życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się problematycznych i w wielu przypadkach niebezpiecznych dla zdrowia chorób oczu. Kto może poddać się zabiegom korekcjiwzroku?

Korekcja wzroku – zaufaj doświadczonemu optometryście

Do niedawna korekcja wzroku sprowadzała się do dobierania okularów bądź soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednakże nowoczesne techniki korekty umożliwiające leczenie krótkowzroczności, nadwzroczności, presbiopii, jak również szeregu pozostałych schorzeń. Szczególnie rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku, która znamionuje się wysoką skutecznością. Laserowa korekta wzroku jest zabiegiem bezpiecznym i mało inwazyjnym, a pacjent w mgnieniu oka powraca do zwyczajnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, gdzie zatrudniona jest wykwalifikowana kadra medyczna, specjalizująca się w nowoczesnych metodach leczenia. Doświadczony optometrysta pomoże postawić diagnozę, wybrać właściwą metodę leczenia, a następnie wyeliminować wadę wzroku. Eksperci działający w klinice okulistycznej korzystają z najnowocześniejszych aparatów diagnostycznych, więc mogą zidentyfikować nawet mało rozpowszechnione choroby oczu.

Z jakimi przypadłościami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne zajmują się też leczeniem innych schorzeń, takich jak np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Najnowsze techniki jego leczenia polegają między innymi na modelowaniu rogówki za pomocą metody Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto specjaliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, będący testem pomocnym w ujawnianiu glaukomy, zapalenia gałki ocznej i pozostałych ciężkich schorzeń. W klinice okulistycznej wykonuje się też mapy rogówki – jest to konieczne przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją katarakty. Korekcja wad wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się również innymi dolegliwościami, takimi jak pozbyciem się kaszaków lub ciała obcego z gałki ocznej.

Nasze dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]