Jaka metoda wybielania zębów jest najskuteczniejsza

Mocne i śnieżnobiałe zęby to marzenie każdego. Niestety bakterie codziennie wpływają na nasze szkliwo i powodują, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne zapewniają dobre efekty. Jak przywrócić nieskazitelny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – nie tylko pasty wybielające

Szczotkowanie uzębienia po jedzeniu i piciu pomaga zachować mocne szkliwo, ale nie zawsze chroni przed przebarwieniami. Cukry i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się ładnie. Domowe sposoby wybielające (żele, lakiery, soda oczyszczona), nie zawsze są bezpieczne dla jamy ustnej. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem narzędzi, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje świetne rezultaty już po trzech sesjach. Wybielanie lampą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla jamy ustnej.

Wybielanie zębów – etapy zabiegu lampą BEYOND

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba zweryfikować czy w uzębieniu nie ma ubytków. Następnie za pomocą specjalnego wzornika ustala się barwę zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub całość uzębienia. Istotne jest także dobre dobranie PH żelu. Środek aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba znacząco redukując nieestetyczne zażółcenia. Lampa BEYOND wybiela zęby nawet o 15 odcieni, rezultaty są zatem niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu należy wystrzegać się czerwonego wina, czarnej herbaty przez co najmniej ok. 7 dni. Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.