Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz, a także indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się różne działanie, aczkolwiek wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Absolutną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o przyspieszenie odnowy tkanek i działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia pomaga też w stanach zapalnych, zmniejsza ilość wolnych rodników, zmniejsza obrzęki i poprawia krążenie.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które następnie jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to ważny element wyposażenia klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na duże rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, najczęściej jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak zaznaczyć, że w sprzedaży znajdziemy także modele mobilne, bardzo dobrze nadające się do pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te posiadają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Nasze dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]