Jak objawia się starczowzroczność i jak ją leczyć?

Leczenie starczowzroczności Kraków. Dowiedz się więcej na voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/.

Presbiopia, czyli starczowzroczność, to jeden z samoistnych procesów wynikających ze starzenia się organizmu. Jej objawem jest pogorszenie widzenia na krótkie odległości, co praktycznie przeszkadza w czytaniu książek, użyciu komputera i telefonu komórkowego, rozwiązywaniu krzyżówek oraz realizowaniu wielu prostych czynności. Starczowzroczność jest wynikiem zaburzenia zdolności akomodacji oka lub jej kompletnej straty. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być zakładanie szkieł korekcyjnych, aczkolwiek powoduje to pewne komplikacje. Szkła do bliży zakłócają widzenie dali, okulary dwuogniskowe zazwyczaj nie są wygodne, a modele progresywne są przeważnie drogie. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się zatem zlikwidowanie starczowzroczności podczas zabiegu.

Korekcja starczowzroczności. Z jakiego powodu jest konieczna?

Jak już nadmieniliśmy, leczenie presbiopii umożliwia uniknięcie licznych komplikacji przy wykonywaniu powszednich, najłatwiejszych aktywności. Jednostki dotknięte tą chorobą (trzeba zaakcentować, że niekiedy pierwsze objawy starczowzroczności manifestują się zaraz czterdziestce) mają problemy z czytaniem bądź korzystaniem z urządzeń elektronicznych, jak również dokonywaniem zakupów (w istocie uniemożliwia przeczytanie ceny artykułu) bądź przemieszczaniem się komunikacją miejską (kłopoty ze sprawdzeniem rozkładów jazdy). W dodatku, przeciwnie do miopii, starczowzroczność nie jest równoważona przez możliwość ostrzejszego widzenia w dali, a używanie szkieł korekcyjnych okazuje się dla chorego niekomfortowe. Nie należy także zapominać, że wada ta się cały czas zwiększa, a każde kolejne dwa lata przynoszą najczęściej pogorszenie widzenia o około ćwierć dioptrii.

Leczenie presbiopii – jakie sposoby są możliwe?

Oprócz korekty przy użyciu okularów, możliwe jest również leczenie presbiopii z wykorzystaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują konieczność korzystania ze szkieł korekcyjnych. Metody jak np. PRESBYMAX® są też rozwiązaniem, aby w toku pojedynczego zabiegu w pełni usunąć wadę w obu oczach.

Nasze dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]