Implanty zębów – dlaczego warto się zdecydować?

Dawniej osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły zęby, skazane były na to, aby używać protez. Nie było to niestety dobre rozwiązanie, bo protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie będzie zbyt komfortowe. Dlatego tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, lecz również mają wiele innych plusów. Implantologia wszak umożliwia osiągniecie widocznych długo efektów, do zera minimalizując prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze więc powiedzieć parę słów na temat tego, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębów, które rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębów.

Na czym polega implantologia?

Dziś implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm oraz nieco mniejsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, a organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na znaczące skrócenie czasu gojenia – pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości już po trzech miesiącach. Do tej pory musi wykorzystywać zimne kompresy, a bezpośrednio po operacji – wystrzegać się gorących dań, tytoniu oraz alkoholu. Ważne będzie też wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zwalczają dyskomfort i obrzęk.

Implantologia – jak znaleźć stomatologa

Implantologia wywiera spory wpływ na wygodę życia pacjentów – dlatego tak istotne okazuje się to, by znaleźć odpowiedniego specjalistę. Jak więc uniknąć niemiłych pomyłek oraz problemów ze zdrowiem? Dobrze postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębów dentyście ze sporym doświadczeniem oraz korzystnymi komentarzami wcześniejszych pacjentów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wprowadzeniu w Google lokalizacji gabinetu dentystycznego z pewnością trafimy na ważne informacje.