Implanty zębowe to najlepszy sposób na uzupełnienie ubytków w uzębieniu. Sprawdzą się zarówno w przypadku całkowitego bezzębia, jak i braku pojedynczych zębów. Ich najważniejszymi zaletami są naturalny wygląd oraz względnie łatwa pielęgnacja – implant zęba wraz z ceramiczną koronąwygląda identycznie, jak prawdziwy ząb. Ich zakładanie jest również mniej dotkliwe dla pacjenta aniżeli założenie mostu czy pełnej protezy – nie wymaga szlifowania przyległych zębów. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda ten zabieg i jak trzeba się do niego przygotować.
Implanty zębów – kolejne kroki terapii
Zabieg wstawienia implantów zębów zaczyna się od podania pacjentowi znieczulenia. Ponadto istotne jest również stosowne nastawienie i poradzenie sobie z nerwami. W następnej kolejności dentysta dokonuje nacięcia dziąsła. To pozwala na odsłonięcie kości i uformowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu stosuje się techniki piezochirurgii oraz stosownie dobrane wiertła. To niezwykle skomplikowana część zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego wyczucia i doświadczenia. Precyzja niezbędna jest również przy umieszczeniu implantu zębowego w kości. Kiedy ten znajdzie się na swoim miejscu, lekarz musi jedynie zszyć dziąsło pacjenta.
Implanty stomatologiczne a leki przeciwbólowe
Myśl o wszczepieniu implantu zęba budzi u części osób strach przed ewentualnym dotkliwym bólem odczuwanym w czasie zabiegu oraz bezpośrednio po nim. Szczęśliwie lęk ten jest całkowicie bezzasadny. Obecnie implantologia korzysta z niesłychanie efektywnych leków przeciwbólowych, gwarantujących pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Osoby wyjątkowo wrażliwi na ból mogą ponadto poprosić o płytkie znieczulenie ogólne całkowicie eliminującego możliwość odczuwania strachu przed leczeniem stomatologicznym.