Endodoncja mikroskopowa – leczenie kanałowe nowoczesnym sprzętem

Zaawansowana próchnica, zapalenie miazgi, złamanie zęba, martwica lub nieodzowność przygotowania korzenia do protezy – te stany łączy fakt, iż najczęściej w ich wypadku leczenie kanałowe. Chociaż zabieg ten u większości pacjentów wywołuje dreszcz grozy, w rzeczywistości nie należy się bać tej terapii. Współczesna stomatologia posługuje się nowoczesnym sprzętem i efektywnymi środkami znieczulającymi, które umożliwiają leczenie nawet największych ubytków bez obawy przed bólem.

Etapy leczenia kanałowego

Pierwszy etap leczenia kanałowego to otworzenie kanałów zęba i pozbycie się z niego zmienionej chorobowo miazgi. Składa się ona z naczyń krwionośnych oraz nerwu, zatem podczas leczenia kanałowego konieczne jest zaaplikowanie skutecznego środka znieczulającego. W następnej kolejności przeprowadza się dezynfekcję kanału, oczyszczającą go ze wszystkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec wypełnia się kanał zębowy materiałem kompozytowym, metalem szlachetnym, ceramiką albo cementem szkło-jonomerowym.

Wybierz dobrego dentystę do wykonania endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bowiem tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z najbardziej złożonych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie dentystycznym. Powinno się zatem wybrać rzetelnego dentystę, który go wykona. Gwarancją tego, że leczenie będzie skuteczne są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu emitującego obraz do monitora. Stomatologia mikroskopowa umożliwia dentyście precyzyjne oczyszczenie, a w następnej kolejności dokładne wypełnienie kanału, dzięki czemu dodatkowe zabiegi nie będą już potrzebne.