Drenaż limfatyczny – o domowych aparatach do presoterapii

Potrzebujesz maszyny do drenażu limfatycznego? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego celem jest poprawienie krążenia limfy w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii blisko 100 lat temu – to zbiór przeróżnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów okrężnych oraz czerpiących, których siłę i częstotliwość terapeuta dostosowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta oraz punktu masażu.

Urządzenie do presoterapii – pobudzenie krążenia limfy

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia wykorzystują aparaty do presoterapii symulujące masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów dzielących się na komory, które wsuwa się na obrzękłe nogi lub ramiona. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne przegrody aparat naciska na kończynę, wspomagając w ten sposób krążenie limfy. Jest wiele wskazań do korzystania z zabiegu presoterapii. To zwłaszcza zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, a także obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii czy też tarczycy). Wykorzystuje się go też w zabiegach natury estetycznej – jako wsparcie w redukcji “skórki pomarańczowej” oraz wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień stosowana w świecie sportu, głównie jako etap regeneracji powysiłkowej.

Domowy sprzęt do presoterapii

Duże możliwości wykorzystania aparatów do masażu uciskowego przysłużyło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. Teraz osoby często stosujące tę metodę terapii mogą wykonać zabieg w domu, przy użyciu nowoczesnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do presoterapii do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu używanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w mankietach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg presoterapii. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie i kompaktowe, w związku z tym bez problemu można wziąć je w podróż, np. na turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być uprzednio uzgodnione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samemu, gdyż występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to między innymi zaburzenia rytmu serca bądź stany zapalne, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]