Czy warto kupić filtr powietrza do domu?

Społeczeństwo pomału nabiera świadomości, jak ważna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego typu zanieczyszczenia i alergeny: spaliny pojazdów, kurz, dym tytoniowy, pyły zawieszone PM10 czy mikroorganizmy i wirusy. Jak więc przeprowadzić oczyszczanie powietrza w miejscu pracy lub mieszkaniu?

Jak duża jest skuteczność oczyszczacza powietrza?

Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i kurzami. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Urządzenia o najwyższej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, zatrzymują prawie wszystkie zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrona. Jednakże oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może być jeszcze skuteczniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia najwyższy poziom filtracji. Wychwytują one nawet drobiny o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co eliminuje pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5, dym tytoniowy czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i ekspresowo usuwa również wirusa grypy, co potwierdziły wykonane badania. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do redukcji kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności okresowej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, natomiast jonizator plazmowy po prostu przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i łatwe w obsłudze.