Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Jeśli chcesz nabyć podłogę drewnianą, koniecznie wejdź na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od posadzki drewnianej, a wydasz na nie znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich montaż zajmuje naprawdę kilka chwil, a wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. W jaki sposób więc układać panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej montować na suchym gruncie – zawartość wody nie powinna przekroczyć 3%. Powinieneś pamiętać także o odseparowaniu paneli od podłoża – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości minimum jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Nigdy nie montuj paneli kupionych kilka godzin temu – trzeba odczekać dwie doby, aż pozbędą się nagromadzonej wody. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Zabierając się za montaż paneli, pamiętaj o najważniejszym – specjaliści polecają robić to startując z kąta pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie obejrzyj każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, bowiem później producent może nie uznać reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłoża – absolutnie minimum wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi montażowemu, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wyprodukowane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków cieplnych w domu. Musisz więc zapewnić im dylatacje o szerokości przynajmniej jednego centymetra, do których zakrycia doskonale nadają się listwy podłogowe.

Nasze dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]