Zepsute szafki to nie są zwykłe śmieci – o utylizacji starych mebli

Wywóz starych mebli Kraków - poznaj więcej szczegółów o tej usłudze

Każdy z nas na pewno świetnie zna problem, jakie tworzą rzeczy, których w tej chwili już nie wykorzystujemy, a których nie potrafimy wyrzucić z rozmaitych względów. Zazwyczaj chowamy je do piwnicy, na poddasze czy też do komórki lokatorskiej, żeby nie zagracały miejsca w mieszkaniu. Szkopuł jednak w tym, iż po pewnym czasie również te pomieszczenia robią się na tyle ciasne, że zwyczajne ich użytkowanie okazuje się niemożliwe. Dopiero to skłania większość z nas do wykonania dogłębnych porządków, będących przesłanką do tego, by pozbyć się uzbieranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko planujemy też, kiedy kupujemy zaniedbaną nieruchomość bądź dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Powinniśmy zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak szybko wykonać wywóz starych mebli z poddasza, domu i piwnicy.

Zamów wywóz starych mebli i nie mieszaj ich ze śmieciami komunalnymi

Śmieci takie jak połamane panele podłogowe lub ścienne, fragmenty ram okien, sprzęt RTV i AGD czy popsute meble nie powinny zostać wyrzucone do pojemnika zarezerwowanego na śmieci komunalne. Jeśli chcemy się ich pozbyć, do wyboru mamy trzy możliwości. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie dużego samochodu. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te mają miejsce na ogół raz w miesiącu – do czasu najbliższej zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na przechowanie rupieci o sporej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odbierze odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono też o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery nierzadko świadczą też profesjonalne wsparcie przy sprzątaniu komórki, poddasza względnie całego domu.

Utylizacja mebli – ponowne pozyskanie surowca

Jeżeli stare meble zostaną przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub podmiotu zajmującego się utylizacją zawodowo, nie będą spopielone ani porzucone na wysypisku. Po zdemontowaniu ich na elementy składowe, a następnie posortowaniu komponentów według surowca, z którego są wykonane, mogą być znów przetworzone, dzięki czemu posłużą do wyprodukowania nowych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w przeważnie są one wykonane, sprowadza się na ogół do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które potem stosuje się do złożenia kolejnych garderób, łóżek albo regałów.

Nasze dane adresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]