Zbiornik ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej i kosmetycznej

Jednym z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów jest stal nierdzewna. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie koroduje i nie traci swoich właściwości nawet w krańcowych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który przy kontakcie z powietrzem wydziela się ze stopu i tworzy na powierzchni niewidoczną gołym okiem warstwę. Zabezpiecza ona stal przed negatywnym wpływem licznych substancji chemicznych, jak również polepsza jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są używane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w przemyśle kosmetycznym

Z uwagi na fakt, że stal nierdzewna nie reaguje z substancjami wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są chętnie stosowane w tej branży. Służą one zarówno podczas procesu produkcyjnego, jak i do magazynowania dużych ilości gotowych środków. Wspomniane wyżej właściwości powodują, iż zbiornik ze stali nierdzewnej jest także znakomitym rozwiązaniem dla zakładów produkujących i przetwarzających paliwa oraz dla przemysłu chemicznego.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w branży spożywczej

Zbiornik stalowy jest często używany w rozlicznych przedsiębiorstwach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa czy też placówkach gastronomicznych. W gorzelniach, piekarniach czy browarach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wyprodukowane z tego materiału. Oferta firm zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszy się powodzeniem w branży spożywczej przede wszystkim dlatego, że na tego typu zasobnikach nie zbiera się nalot, który sprzyja skażeniu ich zawartości mikroorganizmami czy dzikimi drożdżami.