Wywóz odpadów w czasie remontu – kontenery na gruz

Sporo śmieci nie powinno trafić do pojemników komunalnych. Idzie tu przede wszystkim o te, które wytwarzamy w toku różnego typu prac ogrodowych i budowlanych, gruntownych porządków w piwnicy bądź na poddaszu czy odśnieżania. Odpady takie jak gruz, chemikalia, elementy okien i podłóg, ziemia lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera podstawionego na czas przeprowadzenia prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który spośród oferowanych typów kontenera będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – typy i kubatura

Wybierając kontener, należy skupić się zwłaszcza na jego objętości. Jeśli ta będzie za mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane w czasie robót. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena najmu jest uzależniona m.in. od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o objętości 6 metrów sześciennych – bez trudu zmieścimy w nich gruz, zdemontowane ościeżnice i okna, a także skute płytki ceramiczne lub zerwane panele podłogowe.

Kontener na gruz – od kogo go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w największych polskich miastach, takich jak Kraków czy Warszawa, ale również w mniejszych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera we wskazane miejsce. Pojemnik należy zapełnić w wyznaczonym w umowie okresie. Jeśli przekroczymy termin, dostawca kontenera może nałożyć na nas dodatkowe opłaty. Po zapełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która później podlega utylizacji.