Wypożyczalnia szalunków – wynajem materiałów konstrukcyjnych

Szukasz najlepszej oferty wynajmu szalunków Kraków? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj na http://bit.ly/2IWj0xp

Szalunki to krótkotrwałe moduły konstrukcyjne, najczęściej składające się z desek, metalu czy też sklejki laminowanej, powszechnie stosowanych w budownictwie. Używa się ich do stawiania, formowania właściwego kształtu, jak również podtrzymywania konstrukcji z betonu bądź żelbetonu. Przydają się one również do zabezpieczania dołów w gruncie i wzmacniania otworów w murach (np. okien albo drzwi). To dzięki nim możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie betonowych cokołów ogrodzeń, schodów, nadproży, stropów i innych elementów konstrukcyjnych.

Ścienne, stropowe i do wykopów – wynajem szalunków

Deskowania, to też nazwa szalunków, rozróżniamy ze względu na sposób ich stosowania – wyróżniamy szalunki stropowe, ścienne, jak również moduły stosowane przy wykopach. Szalunki stropowe można podzielić na podpory, dźwigary i stolik szalunkowy, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Z kolei wśród szalunków do wykopów wyróżniamy lekkie, średnie oraz ciężkie. Mnóstwo firm budowlanych wypożycza obecnie moduły konstrukcyjne – wynajem szalunków jest ogromnie popularny przede wszystkim wśród niewielkich przedsiębiorstw nie mających własnych systemów szalunkowych.

Wynajem szalunków – czy to się opłaca?

Dlaczego warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich samodzielne wykonanie? Podmioty świadczące tego rodzaju usługi w Krakowie i innych miastach, posiadają rozległy wachlarz materiałów konstrukcyjnych, jak również proponują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków sprawdza się także wspaniale przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas oraz stanowczo przyspieszyć prace budowlane.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]