Uszczelnianie okien drewnianych – zadbaj o komfort domowników

Na serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/ przeczytasz wszystko, co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach plastikowych.

Na komfort lokatorów w ogromnym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna ochraniają dom przed chłodem i wilgocią, jak również izolują go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, ze względu na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz na rok. Nie wolno tego lekceważyć, bowiem po tym czasie ewentualne usterki mogą być już na tyle poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, utrata ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych surowców, polega głównie na ich regulacji (zwykle służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wysokimi i niskimi temperaturami, jak również wilgocią mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zlecając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale także i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]