Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Kliknij tutaj, żeby zamówić regulację okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to usługa, która ma być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim oraz zimowym – żeby prawidłowo ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, czemu jest to ważne!

Po co przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie zezwala ustawić optymalną szczelność okna, jakkolwiek również zapobiega zdeformowaniom oraz uszkodzeniom ramy.
Wyróżnia się dwa typy regulacji okien (a dokumentnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a wobec tego na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, aby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto zmniejszyć, żeby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia kłopoty z zamykaniem okna lub ewentualnie działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wyeliminować.

Jak nieraz powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeżeli jednakże pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna bądź klamka stawia opór, należałoby na domiar tego wezwać ekspertów od regulacji okien, jacy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]