Prywatny detektyw

Kim jest detektyw? Ta profesja rozwija się od XIX wieku, a użycie wybitnych i fascynujących zasad dedukcji znalazło swoje odzwierciedlenie w literaturze jak na przykład bohater literacki Sherlock Holmes. Fraza “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Praca detektywa opiera się na prowadzeniu śledztwa, podczas którego korzysta z racjonalnego myślenia i rozmaitych niejawnych metod dochodzenia. Taka postać dedukcji ma na celu dojście do właściwych wniosków na podstawie zebranych dowodów, rzetelnych informacji, przesłanek. Prywatny detektyw prowadząc śledztwa zlecone przez klienta jest zobowiązany do posiadania licencji, gdyż jego zeznania mogą mieć ogromne znaczenie w sprawach sądowych czy czynnościach sprawdzających policji.

Na czym polega praca detektywa?

Coraz częściej korzystamy z usług prywatnych detektywów. Obecnie biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i kompetentny, a każda drobna przesłanka czy wiadomość od klienta jest ważna. Przede wszystkim zakres takiej działalności to gromadzenie wrażliwych, tajnych wiadomości często dotyczących procesów karnych i cywilnych, szukanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, ustalanie wiarygodności świadków i aktów, zdolności płatniczych i ubezpieczeniowych. Wysokie zapotrzebowanie na detektywów wynika z faktu, że coraz częściej jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana trudno jest udowodnić nasze racje i motywy. By chronić własne interesy wiele oszustw jest tuszowanych, a zeznania osób postronnych i świadków są przekłamane. Tylko dobry detektyw jest w stanie ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.