Masz wirusa na stronie? Zamów usługę czyszczenia infekcji WordPress

Potrzebujesz dowiedzieć się, komu zlecić usuwanie malware ze strony www? Na co czekasz? Koniecznie odwiedź https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak popularnym systemem zarządzania treścią, że liczbę sklepów i witryn tworzonych z jego wykorzystaniem szacuje się w tej chwili na miliony. Powszechność korzystania z tego CMS-a sprawia, że strony tworzone na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerskich. W przypadku zawirusowania strony złośliwym oprogramowaniem, konieczne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Jak zidentyfikować zainfekowane strony na WordPress?

Grafiki na stronieinternetowej zostały podmienione bez Twojej ingerencji? Ze strony wychodzi spam? Na stronie widnieją odnośniki do obcych Ci portali? A może logowanie jest uniemożliwione? To tylko kilka z potencjalnych objawów alarmujących o zawirusowaniu strony. W takich sytuacjach niezbędne jest bezzwłoczna reakcja w celu znalezienia przyczyn infekcji i przywrócenia strony internetowej do właściwego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa z reguły przekracza umiejętności ludzi, którzy każdego dnia parają się tylko projektowaniem stron oraz sklepów www na tym systemie zarządzania treścią, dlatego czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania czy też po atakach hakerów najlepiej zlecić ekspertom od tego rodzaju zadań.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanego WordPressa?

Profesjonaliści zajmujący się usuwaniem wirusów ze stron tworzonych na WordPressie w ramach swoich działań naprawczych przeprowadzają kompleksowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Analizują kod zainstalowanych na stronie motywów i wtyczek, a także pliki wp-config i htaccess. W czasie czyszczenia zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, redukujące niebezpieczeństwo dalszych ataków. Jeżeli długotrwałe zainfekowanie przyczyniło się do włączenia strony do listy wykluczeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z CMS-a specjaliści mogą podjąć też niezbędne czynności w celu skreślenia jej z tego typu katalogów. Likwidacja wszelkich następstw infekcji nie daje pewności, że taki kazus nie nastąpi w późniejszym okresie, dlatego istotne jest okresowe aktualizowanie WordPressa oraz stosowanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]