Kontenerowy wywóz odpadów – usługa dla firm i osób prywatnych

Prace w ogrodzie, przebudowa bądź budowa domu, opróżnianie piwnicy albo strychu, remont mieszkania – co łączy te, na pierwszą myśl zupełnie niepowiązane ze sobą zajęcia? W ich przypadku pojawiają się znaczne ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Stare sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz ziemia i odpady zielone należy odwieźć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednak postąpić, jeżeli nie jesteśmy w stanie przetransportować ich samodzielnie? W takich wypadkach najodpowiedniej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe dostarcza do klienta kontener o pojemności dopasowanej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od niego załadowany kontener na śmieci. To na niej spoczywa teraz obowiązek zadbania o legalną utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i praktycznym.

Komu zalecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego typu największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie są w stanie zorganizować transportu odpadów do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest również często zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa remontowe, budowlane czy ogrodnicze. Zimą to również najlepsza metoda na magazynowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, boisk, parkingów czy trawników.