Jak współpracować z architektem?

Dowiedz się więcej o pracy architekta Kraków - zajrzyj tu.

Budowa domu to niewątpliwie najistotniejsza rzecz dla wszystkich z nas. Powinniśmy więc dokładnie to zaplanować oraz pamiętać o poradach fachowców. Szczególny wpływ na to, jakie skutki dadzą nasze działania, wywrze na pewno projekt domu. Możemy co prawda kupić stworzony już projekt, jednak chcąc zyskać pewność, iż dom okaże się taki jak chcieliśmy, warto skorzystać z usług architekta. Z uwagi na fakt, iż wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, czym rzeczywiście się zajmuje, warto napisać o tym parę zdań.

O czym nie zapominać przed rozmową z architektem?

To, czy projekt spełni konkretne oczekiwania, jest zależne szczególnie od skutków rozmowy z architektem. Zwracając się do architekta powinniśmy przemyśleć, czego spodziewamy się po wznoszonym domu oraz potrafić przekazać mu to. Powinniśmy też zaznajomić się z głównymi przepisami dotyczącymi budowy domu – przez to bez problemu się dogadamy z architektem. Nie trzeba oczywiście się stresować, gdyż w przypadku wątpliwości mamy prawo liczyć na jego poradę.

Jakie dokumenty przygotuje architekt?

Najpierw architekt stworzy projekt budowlany. Właśnie ten projekt będzie rozpatrzony przez urzędy przed daniem nam pozwolenia na budowę. Muszą być w nim zawarte technologie, na których oprze się nasza budowa. Projekt wykonawczy posłuży natomiast do zatrudnienia ekipy budowlanej oraz będzie niezbędny podczas odbioru inwestycji. Treść tych dokumentów regulują odpowiednie przepisy.

Nasze dane adresowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]