Inspekcja auta przed kupnem – kupuj bezpiecznie

Nie każdy może pozwolić sobie na zakup auta prosto z salonu. Nie jest to zresztą konieczne, bo na rynku wtórnym dość prosto możemy znaleźć modele, które przy prawidłowej eksploatacji posłużą nawet kilkanaście lat. Oczywiście znalezienie takiego auta wymagać będzie dużej wiedzy i umiejętności diagnozowania różnego typu usterek. Większość z nas zwyczajnie ich nie posiada, jednak nie oznacza to, że tacy kierowcy, kupując samochód z drugiej ręki, skazani są na ponoszenie dużego ryzyka. Mogą bowiem skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Kupno samochodu używanego – co należy sprawdzić?

Wykaz elementów, które potencjalny nabywca auta powinien skontrolować przed jego zakupem jest dość długa i obejmuje zarówno kwestie techniczne, jak i prawne. Jeśli chodzi o kondycję techniczną pojazdu najwięcej na jej temat powiedzą takie elementy jak oświetlenie, szyby (zwłaszcza przednia) oraz ewentualne przerwy między elementami nadwozia, świadczące o możliwej wypadkowej przeszłości samochodu, podobnie zresztą jak niedomykające się drzwi. Przed kupnem auta koniecznie powinniśmy też upewnić się, że nie znajduje się ono w rejestrze pojazdów kradzionych.

Komu powierzyć inspekcję auta przed zakupem?

Jak już napomknęliśmy, uzyskanie stuprocentowej pewności co do tego, że auto jest w dobrym stanie technicznym, a niezbędne naprawy nie okażą się dla naszego budżetu dużym nadwyrężeniem, wymaga odpowiedniej wiedzy. Dlatego zadanie to warto zlecić fachowcom wykonującym sprawdzenie aut przed zakupem. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest to, warsztaty oferują też sprawdzenie historii samochodu na podstawie numeru VIN.