Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Chcesz sprawdzić, kto ma w swojej ofercie badania psychologiczne kierowców Bielsko? Na co czekasz? Koniecznie skieruj się na www.badaniabielsko.pl.

Na sytuację na szosach w szczególnej mierze rzutują kwalifikacje prowadzących jeżdżące po nich pojazdy. Szczególnie istotne jest to w przypadku kierowców profesjonalnych – między innymi taksówkarzy czy kierowców TIR-ów i autobusów. W ich przypadku istotne są tak umiejętności, jak i uwarunkowania psychiczne. Z tego względu kierowcy z tych zawodów zgodnie z prawem muszą regularnie przechodzić badania psychologiczne kierowców. Dobrze więc powiedzieć na ten temat kilka słów. W jakich odstępach powinny być przeprowadzane? Na czym polegają tego rodzaju badania psychotechniczne? I, co najważniejsze, jak możemy się do nich przygotować?

Badania psychotechniczne kierowców – jak wyglądają?

Badania kierowców muszą być wykonywane co pięć lat. Ta zasada nie obowiązuje jednak kierowców, którzy ukończyli 50 lat – powinni wszak przeprowadzać je co 30 miesięcy. Badania psychologiczne kierowców wykonywane są przez psychologa w odpowiedniej przychodni, który najpierw wykonuje badania osobowości. Mają one formę konwersacji z kierowcą, podczas której odpowiada on na zadania na temat zachowań w ekstremalnych sytuacjach. Następna część badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, zaś następnie przeprowadzane są testy na specjalnych maszynach, w czasie których sprawdzana jest postrzeganie szybkości, zdolność szybkiej reakcji podzielność koncentracji i widzenie w ciemności.

Jak podnieść szansę podczas badaniach psychotechnicznych kierowców?

Po ich wykonaniu kierowca odbywa rozmowę z psychologiem, który w jej czasie informuje go, czy przeszedł badanie. Co istotne, musimy wiedzieć, że nie dla wszystkich ich efekty okażą się pomyślne. Szanse na szczęśliwe przejście badań psychologicznych kierowców można jednak nieco podnieść. Jak? W sieci dostępne są różne opisy działania urządzeń, na jakich są wykonywane badania psychotechniczne – to doskonałe narzędzie, by zawczasu przekonać się, jak one działają.

Nasze dane adresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]