Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Dowiedz się więcej o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice na http://brabis.pl.

Dopilnowanie księgowości w małych przedsiębiorstwach okazuje się zwykle źródłem niemałych problemów. Nieduże podmioty zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, żeby zatrudnić specjalistęksięgowego na stałe, zaś ich szefowie często nie są gotowi rzetelnie pokierować finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż myśli część czytelników – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać pewność tego, że poziom usług będzie satysfakcjonujący?

Co zyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się przede wszystkim ze względu na dobro finansów. Jeżeli zostawimy budżet firmy ekspertom od rachunkowości, zyskamy gwarancję, że rezultatem potencjalnych kontroli wykonywanych przez fiskusa nie będzie wystawienie kary. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to też oszczędność pieniędzy oraz pracy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani przyjmować do pracy księgowego na pełen etat. Należy także nadmienić o komforcie, jaki wiąże się z takimi usługami. Współcześnie nie ma już konieczności często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, ponieważ dużo spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy korzystając z poczty elektronicznej.

Czym nie kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie zalecamy kierować się wyłącznie jego cenami – nadzwyczaj niskie koszty obsługi zazwyczaj oznaczają jej niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego specjaliści zdobyli odpowiednie certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku albo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Nasze dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]