Na czym polega mass collect i czy warto rozważyć jego wdrożenie?

Uzupełnij swoje wiadomości o mass collect.

Mass collect to usługa, która opiera się na identyfikacji masowych płatności. Przedstawiamy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza życie małym oraz dużym firmom.

Działanie mass collect

Funkcja usługi mass collect jest w rzeczywistości stosunkowo prosta. Polega na przypisaniu każdemu klientowi unikalnego numeru rachunku, który staje się tym samym jego identyfikatorem. Takie działanie jest użyteczne wszędzie tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest duża grupa klientów, czyli na przykład w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, na uczelniach wyższych, jak również wszelkich branżach, gdzie używany jest system abonencki (m.in. w klubach fitness). Opłaty wpływające w systemie mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, jednak wcześniejsze przydzielenie klientom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do dokonania przelewu (przelew za pośrednictwem poczty, standardowy przelew lub przelew z karty). Korzystanie z mass collect przekłada się również na szybsze księgowanie przelewów niż w przypadku księgowania manualnego, a równocześnie na wyeliminowanie potencjalnych pomyłek, które mogą zdarzyć się w trakcie tego procesu.

Mass collect także dla przedsiębiorstw wystawiających poniżej stu faktur

Choć mass collect nie jest w tej chwili dostępne we wszystkich bankach (mają ją m.in. BNP Paribas i PM Bank) warto przeanalizować możliwość jego wdrożenia w przedsiębiorstwie, również takim, które miesięcznie rozlicza mniej niż setki dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect łączy się wszak z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość integracji z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie kontrolowanie na bieżąco wpływających należności) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję przesyłania notyfikacji o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie skutecznie podnosi terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]