Kredyt obrotowy. Kto może z niego skorzystać?

Zarówno rolnicy, jak również osoby prowadzące firmy, które zamierzają je rozwijać, muszą inwestować w kupno innowacyjnych maszyn oraz urządzeń. Tak ogromne wydatki ciężko jest jednak sfinansować opierając się tylko na własnych środkach. Rozwiązaniem może się więc okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Działalność rolnicza a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe dla rolników mają w obecnie obecnie nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest zbyt niska i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Jednak należy mieć świadomość, że często kredyty zaciągane w parabankach wiążą się z większymi kosztami albo zawierają niekorzystne dla klienta zapisy, więc nie zalecamy tej drogi pozyskiwania środków finansowych.

O wsparcie na bieżącą działalność pod postacią kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności ograniczone są do koniecznego minimum. To również dla wielu rolników okazuje się naprawdę dużą zaletą, ale wciąż wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy dla przedsiębiorstw i rolników tylko z doświadczonym doradcą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale także właściciele firm. Kredyt tego rodzaju można wykorzystać na finansowanie wydatków, które związane są z działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego może być trudne. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc doświadczony pośrednik. Jego wiedza oraz znajomość procedur bankowych pomogą nam wybrać kredyt świetnie dopasowany do potrzeb oraz wymagań naszej firmy. Nieprzewidziane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, gdyż za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozszerzać swoją działalność lub regulować posiadane zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są błyskawicznie, bez zbędnych formalności czy utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach lub w formie jednorazowej wypłaty.