Wyprawy w Alpy – na co mogą liczyć uczestnicy trekkingów?

Szukasz dobrej oferty wycieczki w Alpy Austriackie? Nie zwlekaj! Skieruj się na ten link.

Entuzjaści gór, którzy poznali już na wskroś każdą marszrutę w w w Górach Świętokrzyskich, w Sudetach czy w Karpatach, ostatecznie zaczynają wypatrywać kolejnych wrażeń i wertują oferty wypraw w inne łańcuchy górskie Europy. Szereg z nich postawi na wyjazd w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu zmierzą się z trekkingiem oraz narciarstwem wysokogórskim.

Wspaniałe Alpy – fantazja alpinistów z całego globu

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Starego Kontynentu, który obejmuje swoją powierzchnią kilka europejskich krajów, m.in. Słowenię, Włochy, Szwajcarię oraz – rzecz jasna – Francję, gdzie położony jest najwyższy wierzchołek górski w Europie, to znaczy Mont Blanc, określany również mianem Dachu Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe malownicze wierzchołki, o których pokonaniu fantazjują alpiniści ze wszystkich stron świata, to przykładowo Dufourspitze – 4634 m n.p.m., Täschhorn – 4491 m n.p.m. czy Liskamm – 4527 m n.p.m., a także inne znaczące dla alpinizmu szczyty, jak Eiger lub Trzy Szczyty Lavaredo. Rozróżnia się niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Do kogo skierowanych są oferty wypraw w Alpy

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują polscy organizatorzy trekkingów oraz wypraw w góry? Jest sporo atrakcyjnych propozycji adresowanych do pasjonatów gór o różnym szczeblu zaawansowania. Osoby, które nie miały jeszcze styczności z narciarstwem wysokogórskim, ale utrzymują optymalną kondycję fizyczną i nabyły już umiejętność jazdy na nartach, mogą wyjechać na siedmiodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wycieczki na austrackie via ferraty powiązane z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie podnosić swoje kwalifikacje. Tym, których interesuje w głównej mierze wymiar szkoleniowy, polecamy 10-dniowy Projekt 6000, którego celem jest opanowanie podstaw bezpiecznego przemieszczania się w górach wysokich. Niezaprzeczalnym plusem takich wypraw jest to, że prowadzone są w niedużych, maksymalnie 7-osobowych zgrupowaniach, co powoduje, iż każdy z uczestników może liczyć na pełną uwagę opiekunów.

Z profesjonalnymi przewodnikami i szkoleniowcami, wyprawa w Alpy okaże się zachwycającym przeżyciem, niosącym dumę z przełamywania naszych ograniczeń, ale także rozbudzającym ochotę na więcej.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]