Góry nie są dla osób leniwych – o aktywnych wyprawach

Aktywne wakacje dla singli - tu sprawdzisz pełną ofertę.

Wyróżnia się dwa rodzaje ludzi: pierwsi lubią wolne dni spędzać na błogim lenistwie, a drudzy każdy dzień urlopu muszą zaplanować sobie tak, by zrobić coś spektakularnego, czego dotąd jeszcze nie doznali. Z myślą o tych ostatnich biura turystyczne sporządzają atrakcyjne propozycje wypraw dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – czy warto w nich uczestniczyć?

Aktywne wycieczki to sumiennie przygotowane parodniowe wyprawy dla osób, które chciałyby poznać różne rejony świata i naszego kraju z zupełnie innej perspektywy. Scenariusz takich podróży jest wypełniony porywającymi atrakcjami, których zwyczajny turysta nie dozna z pozycji komfortowego leżaka na patio dzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób szukających interesujących doświadczeń to również doskonała sposobność, by nabyć przydatne kwalifikacje, bo często wiąże się ze instruktażami potrzebnymi do opanowania reguł przetrwania w określonym terenie. Podczas wyprawy w góry można między innymi dowiedzieć się, jak korzystać z czekana oraz raków czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci opanowują strategie survivalu, jak również tego, jak zachować się w groźnych sytuacjach, które mogą ich spotkać, a więc np. w razie zejścia lawiny. Należy także napomknąć, że taka wycieczka w góry pełna jest ciężkich zadań wymagających zaufania i współpracy między członkami grupy, co może skończyć się zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Aktywne wycieczki to nie tylko góry w Polsce

Najpopularniejsze wyprawy, które będą wymagały od nas odpowiedniej kondycji fizycznej, to najczęściej wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a kierunkiem są łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach górskich, ale z wzorową kondycją, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i pokonać 4 najważniejsze wierzchołki tego rejonu: Giewont, Babią Górę, Turbacz i Trzy Korony. Mogą także wybrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska wulkan Etna, sycylijskie parki narodowe i zwiedzą malownicze miasta tej wyspy – Katanię, Trapani oraz Palermo. Lecz Stary kontynent to nie jedyne regiony, dostępne dla niedoświadczonych globtroterów – bez większych przeszkód poradzą sobie także w trakcie wycieczki do Namibii bądź w Himalaje.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]