Co to skitury? Wyprawy dla miłośników gór

Nie zwlekaj! Wybierz świetną ofertę skitur w rozsądnej cenie.

Gros osób podróżujących w góry w okresie zimowym, jedzie tam przeważnie jedynie po to, by oddać się szaleństwu na nartach bądź na snowboardzie. Jednak nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Ci, którzy chcą sprawdzić, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz w życiu zapisać się na skitury czy też wyprawy na rakietach.

Skitury , czyli wycieczka po górach na nartach

Obecnie turystyka na nartach przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych zwykłym relaksem w górskim domu i sporadycznym zjazdem z popularnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, postanawiają zaznawać ich piękna podczas dość trudnych, lecz niezmiernie satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak zalecana jedynie dla obeznanych w górach narciarzy, którzy opanowali dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą również jak używać raków oraz czekanu. Dlaczego? Przemieszczanie się poza przygotowanymi dla turystów stokami, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego też lekkich nart i butów.

Skitury – nie tylko na naszym kontynencie

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. Na starym kontynencie najpopularniejszymi destynacjami wśród miłośników turystyki narciarskiej są zdecydowanie bułgarskie Riła oraz Pirin i włoskie Alpy, gdzie bardzo dobrze poradzą sobie także skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie są jednak ograniczeni wyłącznie do skitur organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można przebyć łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują perfekcyjne warunki do wypraw tego typu. W trakcie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność zdobycia wierzchołka Jabal Toubkal leżącego na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby zaciekawione udziałem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie wiedzą, czy któraś z wypraw okaże się odpowiednia do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą szukać w tym zakresie pomocy organizatora skitur i jego instruktorów.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]