Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Zajrzyj tutaj, jeśli interesuje Cię aktualna oferta wypraw

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, niesamowite widoki, a także aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i przemierzaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi zatem to, iż turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwaną popularnością. Wielostopniowa skala trudności szlaków powoduje, iż każdy – nawet absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Trudności może natomiast sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Wspomniane trudności mogą okazać się szczególnie uciążliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – zwłaszcza tych bardzo dalekich od Polski. W takich wypadkach rekomenduje się skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób organizujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te prowadzi je kwalifikowany przewodnik, nie oznacza jednakże, że każdy może w nich uczestniczyć. Zależnie od szczebla trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze destynacje podróży

Ogromną popularnością wśród miłośników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Karakorum i Himalaje, jednak ze względu na wysoki poziom trudności i duże koszty nie każdy miłośnik gór decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te skupiające się na zdobywaniu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Poza tym rodzime firmy aranżują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]