Trekkingi – góry to nie tylko wspinaczka

Wędrówki po wysokich szczytach kojarzymy przede wszystkim z naprawdę wykwalifikowanymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne są najczęściej specjalistyczne kwalifikacje – w różnych górach poprowadzono bowiem szlaki, z którymi upora się każdy turysta – jeżeli oczywiście będzie wyposażony w właściwe sprzęty, tj. buty z odpowiednią podeszwą oraz kijki gwarantujące stabilność na stromych nawierzchniach. Na najniebezpieczniejszych odcinkach potrzebna będzie również pomoc sprawdzonego instruktora, który powie, jak korzystać z opcjonalnego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach jednak będzie on potrzebny? W jakich górach najczęściej organizowane są trekkingi?

Trekkingi – co jest niezbędne?

Trekkingi bywają niekiedy organizowane w naprawdę trudnym obszarze, co powoduje, iż niezbędne okazują się narzędzia umożliwiające pokonanie trasy. Najważniejszymi z nich są niewątpliwie raki, bo zapewnią stabilizację również na ośnieżonych szlakach – a na wielu górach spotkać je można także podczas upałów. Na wysokich podejściach pomocny okazuje się też czekan. Do obsługi obu akcesoriów potrzebne są odpowiednie umiejętności – dlatego niedoświadczeni klienci na trekkingi muszą udać się razem z instruktorem, który powie nam, jak bezpiecznie przebyć szlak.

Najpopularniejsze trasy na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie najbardziej interesujących miejsc na świecie, które zazwyczaj okazują się niedostępne dla zwykłych gości. Najchętniej prowadzone są w wysokich pasmach – krajowi turyści chętnie wyjeżdżają w słowackie Tatry, a poza tym do Włoch oraz na skandynawskie fiordy. Sporym zainteresowaniem w gronie miłośników trekkingu cieszy się też Kilimandżaro i Andy w Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już jakieś umiejętności w wędrówkach po górach mają szansę natomiast wybrać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam m. in. u podnóża Everestu i Annapurny.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]