Trekking w Himalajach – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Szukasz szczegółowych wiadomości o wyprawie w Himalaje? Świetnie trafiłeś! Wejdź tu.

Himalaje razem z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Oddziałuje na to niemało czynników – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Należy nadmienić także o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry są areną zmagań najlepszych himalaistów z całego świata. Nie dziwi nas zatem popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na wstępie należy podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie dotyczy wejścia na dany wierzchołek. Kłopoty sprawia również sama organizacja podróży – kupno biletów czy zdobycie wizy i pozwolenia. Wobec tego najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w tych górach. Kolejną zaletą jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających praktyki w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z oczywistych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum albo Himalaje z rzadka podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednakże, iż te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, gdyż częstokroć przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Shishapangma, Lhotse czy Everest. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu obywateli Nepalu i podziwianie jedynych w swoim rodzaju krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]