Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

Górskie wypady mogą przybierać rozmaite formy. Od powolnych spacerów po prostych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, całodniowe marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. By podjąć się tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (zarówno oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także biegłość posługiwania się sprzętem wspinaczkowym oraz turystycznym. Jednakże w zamian za nieraz ogromny trud otrzymujemy możliwość kontaktu z dziką naturą i delektowania się nieziemskimi widokami.

Poziomy trudności trekkingów

Poziom trudności technicznej jest zależny od terenów, przez które biegną trekkingi. Fachowcy wyróżniają 3 poziomy trudności wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do większego wysiłku. Kolejny stopień trudności wymaga lepszej kondycji i co najmniej minimalnego doświadczenia w górach – na przykład w Karpatach. Ostatni stopień to wyprawy dla osób ze świetną kondycją fizyczną, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z użyciem sprzętu, a także przyzwyczajonych do niekomfortowych warunków obozowania w ciągu wielodniowej wyprawy.

Trekkingi – Alpy i Karakorum

Trekkingi można uprawiać we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju pasjonaci tego typu rozrywki bardzo cenią sobie trasy w Tatrach. Jeżeli zaś idzie o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, dużym uznaniem cieszą się Karpaty Wschodnie, bałkańskie Góry Przeklęte, graniczące z Azją Ural i Kaukaz oraz Alpy. Jednostki najbardziej wprawne w trekkingu mogą z kolei spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Karakorum, Himalajach bądź Andach.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]