Rafting po Dunajcu zapewni Ci niezapomniane wrażenia

Odpoczynek na rzekach kojarzymy głównie ze spływami kajakowymi. To zabawa i metoda podróżowania, który jest w Polsce znany od ponad 100 lat i w dalszym ciągu znajduje kolejnych sympatyków. W ostatnich latach doczekał się jednak poważnego konkurenta. Mowa o raftingu, czyli spływach pontonami na rzekach o porywistym, górskim charakterze. Dostarcza on znacznie większe emocje od pływania kajakiem, a zarazem umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i zachwycanie się widokami nieosiągalnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy Dunajcem – dla kogo?

Turyści wybierający rafting na Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich usług dostosowują skalę trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie jednak umiejętność pływania i obsługi wioseł, nabyta na przykład w kanadyjce albo kajaku. Nie zapominajmy przy tym, że spływ po Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wypraw. Aby sprawnie stawić czoło wartkiemu nurtowi i przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy muszą być przynajmniej w dobrej kondycji i powinni cenić sobie aktywne, także nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting Dunajcem – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy rekompensują jednak wspaniałe widoki. Spływ Dunajcem to idealna okazja do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać porywające krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem Dunajca należą bowiem do najbardziej interesujących krajobrazowo regionów naszego kraju, a – można powiedzieć – i Europy. Spływ pontonowy na Dunajcu to też znakomita opcja dla miłośników adrenaliny, ponieważ trasa bogata w liczne przeszkody i meandry podaruje wiele niezapomnianych emocji.