Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Po więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa skieruj się tutaj

Zdobywanie górskich szczytów to ambicja dużej części podróżników, którzy uwielbiają ekstremalne eskapady. Niecodziennych wrażeń na pewno zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto się jej podjąć?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – osiąga nieomal 6000 m n.p.m. Podróżników wabią w głównej mierze zanikające już lodowce, sposobność zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku, jak również przepiękne krajobrazy. Masyw tworzą Shira, Mawenzi oraz Uhuru – trzy szczyty stanowiące pozostałość po wulkanach. Wycieczka na ten szczyt Afryki wymaga stosownej preparacji – z uwagi na dużą wysokość realne jest zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, iż dotarcie na szczyt masywu jest dla turystów dużym wyzwaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą dysponować znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na maszerowanie przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin dzień za dniem.

Co należy wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko febris flava, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem wskazane jest również zrobić zapas leków działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się ochroni również odpowiednia profilaktyka – stosowanie preparatów odpędzających owady oraz korzystanie z odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A co zrobić, by zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]