Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Środki do dezynfekcji znajdziesz na https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/dezynfekcja-powierzchni.html.

Profesjonalne środki dezynfekujące pozwalają utrzymać czystość różnych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są wykorzystywane? Dlaczego należy się w nie wyposażyć?

Środki odkażające – skład i działanie

Dostępne na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu dekontaminację oraz mycie narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja niebezpiecznych czynników mogących transferować zakażenia krzyżowe lub mieć inny negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Profesjonalne preparaty są wzbogacone o składniki eliminujące bakterie oraz inne drobnoustroje. W składzie środków do dezynfekcji powierzchni z reguły znajdziemy czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, alkohol, chlor, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, jak również mnóstwo innych komponentów. Do szczególnie często używanych środków należą oleje (np. do przyrządów chirurgicznych), żele, chusteczki do dezynfekcji oraz płyny w sprayu.

Środki do dezynfekcji powierzchni – zastosowanie

Środki odkażające stosowane są zawsze tam, gdzie niezbędne jest zachowanie sterylnej czystości – w placówkach medycznych, gastronomicznych, laboratoriach czy na stołówkach, w kuchniach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania podłóg, urządzeń sanitarnych, toalet, blatów, znajdują również zastosowanie przy myciu krajalnic, sztućców, blenderów, maszynek do mięsa oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dobranie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne przede wszystkim w przypadku nawierzchni ceramicznych – umywalek, pisuarów czy muszli klozetowych.

Nasze dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]