Zalety i zastosowanie blachodachówki panelowej

Znajdź blachy dachowe

Blachy na dach to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Oczywiście ogromne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich doskonały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blacha dachowa to też bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (jedno- oraz wielorodzinnych), jak również gospodarczych i handlowych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, aby ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najistotniejsze, naprawdę silne.

Blachy dachowe – charakterystyka i zalety

Blacha na dach wyrabiana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która w następnej kolejności zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką trwałość. Kluczowe jest dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego materiału oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się licznymi walorami. Wśród nich najważniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na wilgoć i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, jak również wgniecenia będące konsekwencją opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Należycie dobrane warstwy lakieru są również odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, iż zachowują one dobry wygląd nawet po latach od montażu. By jednakże cieszyć się tymi atutami, blachę na dach warto kupić w sprawdzonych miejscach – najlepiej wprost od producenta.

Nowoczesne blachodachówki – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blachodachówka, z powodu niskiej wagi, znajduje szerokie zastosowanie przy naprawach zabytkowych budynków o małej lub osłabionej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się też w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i całkiem tania – oraz przy stawianiu i renowacjach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o sporym nachyleniu.

Nasze dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08