Spodnie sportowe – nie lekceważ tego w czym ćwiczysz

Zamów spodnie Hummel na https://sklep-hummel.pl/pl/c/SPODNIE-SPORTOWE/275.

Spodnie sportowe to kanon odzieży, którą powinien posiadać w szafie każdy, kto często uprawia sport. Jak zatem odpowiednio wybrać ten element odzieży, by czuć wygodę podczas treningów?

Krój spodni sportowych wypada dobrać odpowiednio do typu treningu

Można sądzić, że to nieważne, jakie spodnie sportowe kupimy, grunt żeby były praktyczne. Nic bardziej błędnego! Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli spodni przystosowanych do rozmaitych zapotrzebowań sportowców. Na przykład, spodnie piłkarskie posiadają wąskie nogawki na wysokości łydek, co pomaga w bieganiu w nich. Z kolei spodnie bramkarskie posiadają dodatkowy podkład z pianki z boku ud oraz na kolanach, żeby chronić zawodnika, kiedy pada na murawę po złapaniu piłki. Do treningów na siłowni panie najczęściej wybierają getry fitness, które są bezszwowe oraz niesłychanie rozciągliwe, co gwarantuje znaczną swobodę poruszania się i sprawdza się nie tylko przy ćwiczeniach siłowych, ale także rozciągających. Gdy zaś chcemy nabyć odzież do joggingu, wypada zwrócić wyjątkową uwagę na właściwe dopasowanie spodni – nie powinny one być za szerokie, jednakże nie mogą też wywoływać uczucia skrępowania (powinny po prostu dobrze układać się na sylwetce). Nogawki takich spodni powinny być węższe przy kostce i ściśle do niej lgnąć. Prawidłowo także, żeby ich koniec znajdował się tuż nad butem. A pas spodni do biegania powinien spoczywać na naturalnej linii bioder albo talii sportowca, który je zakłada.

Tkanina ma znaczenie – niektóre spodnie nie nadają się do treningów

Częstokroć osoby zaczynające przygodę ze sportem myślą, że proste dresowe spodnie z bawełny zdadzą egzamin również podczas treningu, nie dostrzegając różnicy pomiędzy odzieżą zaprojektowaną do ubierania na co dzień, a strojami sportowymi. Tymczasem bawełna pochłania pot, ale go nie odprowadza, co prowadzi do tego, iż wysychają dłużej bądź wcale. Trening w takiej ubraniu może przyczynić się do rozwinięcia nie tylko przeziębienia, lecz także wystawia na kontakt z grzybami, które ekspresowo mnożą się w wilgotnym materiale. Z tego powodu stroje sportowe od renomowanych producentów sporządzana jest z tkanin szybkoschnących, skutecznie odprowadzających wilgoć, a jednocześnie zapewniających dobrą przewiewność. Zamawiając odzież w sieci radzimy skrupulatne sprawdzenie tabeli rozmiarów artykułu i opisu towaru, aby mieć 100% pewność, iż wybrany krój spodni sportowych jest tym, którego potrzebujemy.

Nasze dane adresowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]