Shuttersy w sypialni i w salonie – kontroluj światło i temperaturę

Wszystko o shuttersami w salonie.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, innymi słowy szutersy (shutters), kojarzą się na ogół z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim czy afrykańskim. Ale ten moduł zabezpieczenia okna można użyć także w naszych domach – jest to niezmiernie trwałe, a równocześnie świetnie wyglądające rozwiązanie, które w licznych sytuacjach sprawdzi się lepiej niż popularniejsze teraz rolety.

Shuttersy w salonie – wyraźnie zwiększają estetykę pomieszczenia

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju gościnnym, mają podwójną funkcję – ozdobną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne wyraźnie zwiększają walory estetyczne pokoju. Ich lamele są masywniejsze, co sprawia, iż znakomicie wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, bo to w salonie podejmuje się gości oraz przesiaduje się w nim po kilkanaście godzin w trakcie dnia. Dlatego też powinno się zatroszczyć się, aby to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale jednocześnie komfortowe. Opcja ustawienia stopnia ułożenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych wpadających do salonu, co umożliwia np. całkowite jego przyciemnienie, kiedy pragniemy obejrzeć film, albo jego częściowe ściemnienie, jeśli staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – doskonała osłona przed hałasem

Opcja regulacji dostępu promieni słonecznych do pomieszczenia jest zdecydowanie najistotniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednak także z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem można efektywnie regulować temperaturę sypialni, która ma ogromny wpływ na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic shuttersów latem łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, a zimą o wiele dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Poza tym takie okiennice skuteczniej chronią przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to też doskonałe rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Na ich lamelach gromadzi się mniej kurzu niż w zagięciach firanek, a ich konserwacja jest niezwykle prosta i trwa dosłownie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie będą prezentować się również w pokoju dziecka, w kuchni oraz w łazience.

Nasze dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]