Rolety okienne – tani sposób na odświeżenie wnętrza

Nie wiesz jak modnie i nowocześnie zaaranżować swoje wnętrze? Jeden, niezbyt kosztowny produkt może całkowicie przeobrazić wygląd i styl pomieszczenia. Mowa oczywiście o wewnętrznych roletach okiennych. Za sprawą tej przesłony możesz dodać koloru dowolnemu pomieszczeniu lub nadać mu przytulnego i intymnego charakteru. Ekspert z krakowskiego sklepu oferującego rolety dzień noc doradzi, jak dokonać trafnych, zakupowych decyzji.

Jak wybrać rolety okienne?

Jest sporo rodzajów wewnętrznych rolet okiennych . Można je dzielić według rozmaitych kryteriów. Jeśli idzie o tworzywo, to są rolety materiałowe wyprodukowane z nowoczesnych tkanin, charakteryzujących się różnym stopniem przepuszczania światła. Zazwyczaj jest to nieskomplikowany w utrzymaniu oraz prosty do czyszczenia poliester.
Z uwagi na funkcje można podzielić rolety na ścienne oraz okienne. Inne zróżnicowanie to stopień zaciemnienia. Tutaj najpopularniejszym modelem są rolety dzień noc typu zebra lub 100% zaciemnienia.
Następna klasyfikacja to rolety standardowe lub na wymiar. Ten drugi typ jest zalecany do okien o niekonwencjonalnych wymiarach, z dużą liczbą segmentów lub wieloma ozdobnymi elementami. Jeśli chodzi o wzornictwo, to design rolet jest zgodny z aktualnymi, wnętrzarskimi nurtami.

Czy rolety okienne są tanie?

Ze względu na fakt, iż rywalizacja na rynku rolet jest duża, tak jak stale rosnąca liczba producentów, aktualnie rolety możesz nabyć w wyjątkowo zachęcających cenach. Na co dzień cena jest niewysoka, a do tego zdarzają się jeszcze promocje i akcje specjalne, kiedy roletę udaje się kupić z dodatkowym upustem. Rolety okienne są niedrogie i właściwie na każdą kieszeń.
Bogata kolorystyka, bezinwazyjny montaż i nowoczesne projekty powodują, że tego rodzaju przesłona na okna jest coraz popularniejsza. Koszt zakupu w porównaniu do jakości i długiej żywotności rolety jest wyjątkowo atrakcyjny, stąd zwolenników takiej koncepcji na urządzenie wnętrz nie brakuje.