Rolety dzień i noc – dla fanów pełnej kontroli

Rolety dzień i noc to jeden z najpopularniejszych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla wszystkich tych, którzy lubią mieć kontrolę nad ilością światła docierającego do pomieszczenia. To również fantastyczny sposób na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do sypialni, pokoju dziecka lub gabinetu, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Produkt dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – standardowym, mini oraz na wymiar.

Roleta dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasków w różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tym samym kolorze, ale różnych odcieniach, to kolejna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie każdego wnętrza.
Z jakim pokojem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Dobrze dopasowany kolor ożywi lub stonuje atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc zagwarantuje średni poziom zaciemnienia, więc trafionym pomysłem jest zamontować ją w salonie i innych pomieszczeniach, w których nie życzymy sobie zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień noc – dalsze przykłady zastosowania

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których nadmiar promieni słonecznych może przeszkadzać w spaniu lub odpoczynku, jest jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest znaczna powierzchnia. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień noc, dzięki której będzie możliwa regulacja zaciemnienia lub poziomu światła , chociażby podczas wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się również w każde współczesne wnętrze, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią też rolę dekoratywną. Współczesne wzornictwo i bogata kolorystyka powodują, że wnętrze może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeśli pragniesz uzyskać efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.