Rodzaje kontenerów na odpady

Potrzebujesz kontenerów hakowych? Wejdź na ekombud.pl

Nie wszystkie odpady mogą trafić do pojemników na surowce wtórne lub zmieszane. Dotyczy to w szczególności tych, które powstają w trakcie różnych prac budowlanych i renowacji, jak również odpadów industrialnych. Należy je transportować do wskazanego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie zostaną przetworzone zgodnie z ustawą o odpadach. W wielu sytuacjach mogą jednak wyniknąć komplikacje powiązane z składowaniem i transportem śmieci. Żeby ich uniknąć, warto wyposażyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Specjalistyczne i zwykłe kontenery na śmieci

Najprostsze kontenery otwarte są przystosowane do gromadzenia i przewozu gruzu, starych mebli, opakowań i podobnych odpadów. Dodatkowo w użyciu są również kontenery uszczelniane, które wspaniale zdają egzamin przy wywozie nieczystości półpłynnych i ciekłych (m.in. tych wytwarzanych w oczyszczalni ścieków). Uszczelniane spojenia są również niezbędne w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, takie jak trociny, wióry metalowe bądź granulaty. Ich załadunek ułatwia zamontowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najmniej problematyczne w transporcie są oczywiście kontenery rolkowe, zaopatrzone w mechanizm usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery na odpady – dla których firm?

Adresatami usług producentów kontenerów na odpady są rozmaite firmy. Pośród nich można wymienić między innymi przedsiębiorstwa budowlane, ekipy sprzątające oraz parające się opróżnianiem strychów i piwnic, jak również wszelkiego typu zakłady produkcyjne. Na kupno kontenerów na śmieci decydują się firmy oferujące usługi wywozu odpadów wielkogabarytowych oraz gruzu. Udostępniają je one swoim klientom, a po wypełnieniu odwożą do miejsca legalnego ich składowania bądź utylizacji.

Nasze dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]