Niezbędne wyposażenie motocyklisty – rękawice na motor

Kupno rękawic jest zwykle najniższym wydatkiem na liście zakupów motocyklisty kompletującego swój strój, lecz ich odpowiedni wybór jest nadzwyczaj istotny. Wielu specjalistów uważa, iż są one nawet kluczowym – oczywiście zaraz po kasku – elementem motocyklowego ekwipunku. W czasie wypadku ludzie spontanicznie podpierają się dłońmi, dlatego to one absorbują większość dynamiki uderzenia. Rękawice na motor muszą zatem osłaniać dłonie, ale też powinny umożliwić im pełny zakres ruchu w trakcie jazdy. Ich dobór nie jest więc łatwym tematem. Na co należy zwrócić uwagę przy ich kupnie? Jak dobrać rodzaj, który będzie stosowny do panujących w danej chwili warunków?

Rękawice na motor – popularne rodzaje

Kupując rękawice na motor, wskazane jest zastanowić się w pierwszej kolejności nad tym, w jakich okolicznościach będziemy je wykorzystywać. Wyróżnia się kilka typów rękawic na motor. Rękawice sportowe stworzone są przede wszystkim dla kierowców uwielbiających szybką jazdę. Jeżeli jednakże wolimy bardziej opanowany styl jazdy, powinniśmy postawić na rękawice miejskie bądź turystyczne (te drugie zostały zaprojektowane w ten sposób, żeby zagwarantować najwyższy komfort podczas dalekich podróży). Motocykliści praktykujący off-road, powinni natomiast zakupić rękawice crossowe, które przeznaczone są do względnie wolnej jazdy na miękkiej nawierzchni i nie powinny być używane do poruszania się po asfalcie. Prócz tego zupełnie oddzielny rodzaj rękawic stanowią przeciwdeszczowe rękawice motocyklowe, które zapewnią ciepło oraz bezpieczeństwo dłoni w niekorzystnych warunkach pogodowych.

Rękawice na motor – wybierz te, w których użyto solidne materiały

Szukając rękawic na motor trzeba koniecznie sprawdzić, z czego są one wyprodukowane. Zalecamy te sporządzone ze skóry – przede wszystkim koziej, kangurzej czy też bydlęcej, a także te wzmocnione kevlarem oraz pozostałymi materiałami o zwiększonej wytrzymałości. Można również zaopatrzyć się w użyteczne akcesoria do rękawic na motor. Są nimi na przykład wkładki, które umożliwią wygodną jazdę także w chłodniejsze dni.

Nasze dane adresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]