Maski do włosów – nawilżają i chronią przed promieniami UV

Sprawdź, gdzie kupić naturalne maski do włosów.

Nasze włosy wystawione są na działanie szeregu szkodliwych czynników. Na ich stan źle oddziałują między innymi niektóre zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, słońce lub silny wiatr. Jednakowo szkodliwe jest korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków, stylizacja za pomocą prostownicy bądź suszarki, koloryzacja czy też spanie z mokrymi włosami. To sprawia, że włosy wymagają permanentnej pielęgnacji. O ile uszkodzenia nie są zbyt duże, możemy w tym celu wykorzystać odżywkę. W szeregu przypadków jednak ten kosmetyk może okazać się niewystarczający.

Odżywki a maski nawilżające do włosów

Naturalne maski do włosów regenerują dużo intensywniej aniżeli typowe odżywki. Lepiej także zabezpieczają włosy. Kosmetolodzy nierzadko porównują je do „jedzenia” dla włosów – są źródłem substancji odżywczych, które umożliwiają odbudowę nawet bardzo zniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek sposobem aplikacji – trzeba je trzymać na włosach dłużej. Żeby przeniknęły w głąb komórek włosów i skóry, powinno się je spłukać nie wcześniej niż po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich intensywne działanie, zaleca się powtarzać to nie częściej niż raz na tydzień.

Naturalne maski do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów posiadają więcej substancji wpływających na poprawę kondycji włosów. W zależności od przeznaczenia danego preparatu, pojedyncze komponenty mogą być zestawione tak, żeby ochraniać włosy przed szkodliwymi czynnikami (na przykład promieniowaniem UV) albo by je zregenerować. W tym celu wykorzystuje się takie składniki jak silikony, keratyna czy różnego typu olejki. Naturalne maski do włosów mają w sobie oprócz tego ekstrakty roślinne (między innymi z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]