Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Jeśli chcesz kupić listwy podłogowe, koniecznie wejdź na www.balticwood.pl/oferta/listwy

Wydają się mało znaczącym detalem, jednakże ich charakter może bardzo wpłynąć na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na estetyczne przeciągnięcie kabli i ochraniają dolną część ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To na pewno dostateczny powód, żeby nie lekceważyć ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC lub MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i świetnie koresponduje ze stylowymi dodatkami bądź meblami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z PVC albo MDF, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wyprodukowane zarówno z drewna, jak i innych materiałów. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, pod warunkiem, że kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasze dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]